1pneu1 pneu nas bavi

_____________________________________________________________________________________________________

1PNEU1 s.r.o.

web: www.1pneu1.cz

email: info@1pneu1.cz

Tel: +420 607 104 003

Lešetice 58

262 31  Lešetice

Tato adresa není určena k osobnímu odběru

IČ: 02639483

DIČ: CZ02639483

 

PLATEBNÍ METODY:

 

Letní osobní pneumatiky naleznete ZDE

Letní pnuematiky 4x4

ZDE naleznete zimní osobní pneumatiky

Pneumatiky celoroční

Zemědělské pneumatiky

Pneumatiky na motocykl

Duše pro nákladní ovzidla

 

Letní pneumatiky

Zimní pneumatiky

Celoroční pneumatiky

Pneumatiky na SUV

Zemědělské pneumatiky

Nákladní pneumatiky

Motocyklové pneumatiky


15. 09. 2017

Jízda se sněhovými řetězy a pravidla bezpečného chování s nimi

Ač se to někomu může zdát jako velmi složitý proces, ve skutečnosti je jejich používání jednodušší, než si myslíte. Stačí pouze dodržovat správné zásady a jízda na sněhu pro vás nebude představovat hrozbu.

 

Nepodceňujte přípravu

Základem bezpečné jízdy s řetězy je příprava před jízdou, tj. správné nasazení a napnutí. Vždy je přidělávejte na hnací nápravu, v nejčastějším případě na přední. Pokud nevlastníte sněhové řetězy s automatickým napínacím systémem, po 50 ujetých metrech raději překontrolujte jejich napnutí.

Bezpečnostní systémy jako ABS, ESP nebo TCS je vhodné před jízdou s řetězy vypnout, jízda tak bude mnohem bezpečnější, plynulejší a efektivnější. Samozřejmostí by také měla být pevná lopata a teplé pracovní rukavice jako součást povinné zimní výbavy k řetězům.

Řetězy využijete i při náledí

Sněhové řetězy použijte vždy, když narazíte na dopravní značku přikazující řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových (protiskluzových) řetězů na nejméně dvě hnací kola. Nezapomínejte na ně ani v případě souvislého sněhového povrchu nebo silného náledí.

Pro bezpečnou jízdu je třeba si uvědomit, že se vozidlo se sněhovými řetězy při jízdě chová jinak, a proto je vhodné si vyzkoušet jízdu se sněhovými řetězy nanečisto ještě před výpravou do hor. Důležité je snažit se o co nejplynulejší rozjezd i jízdu s maximální rychlostí 50 km/h.

Před kopcem zpozorněte

Před prudším kopcem zařaďte 1. nebo 2. rychlostní stupeň a v kopci už neřaďte. Do prudkého kopce s vozem na přední náhon vám pomůže zpátečka, u vozu se zadním náhonem zatížení kufru. Při vyhýbání se v kopci zastavuje řidič jedoucí z kopce, protože má mnohem snadnější rozjezd.

Buďte obezřetnější než při jízdě na suché vozovce

Další pravidla pro jízdu s řetězy jsou v podstatě stejná jako při jízdě bez nich, jen je nutné dbát na větší bezpečnou vzdálenost za auty před vámi. Máte-li nějaké nejasnosti, co se týče používání řetězů nebo zimních pneumatik, obraťte se na naše specialisty.